O oleju konopnym słów kilka

O oleju konopnym słów kilka

Doniesienia o konopiach pojawiają się w mediach dość często. Na ogół temat ten poruszany jest w nawiązaniu do narkomanii. Tymczasem nie wszystkie gatunki konopi zawierają substancje psychoaktywne. Do takich zalicza się konopie siewne. Pozyskiwany z nich olej nie uzależnia, ma za to wiele cennych prozdrowotnych właściwości.

Na co może pomóc olej konopny?

Olej konopny występuje w bardzo różnym stężeniu. W sprzedaży dostępny jest między innymi olej CBD 5%. Ma takie same właściwości jak olej konopny w czystej postaci. Oznacza to, że olej CBD 5% zawiera mnóstwo witamin, pierwiastków mineralnych i Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Liczne badania, którym poddane zostały konopie przemysłowe wskazują, że produkty z nich pozyskanie działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Po olejki 5% mogą sięgnąć także osoby, które mają problemy z zasypianiem. Olejki 5% mogą wspierać leczenie wielu chorób, między innymi choroby Parkinsona i Alzheimera oraz cukrzycy. Olej konopny 5% i inne produkty dostępne w dobrym sklepie zostały wykonane na bazie konopi rosnących na sprawdzonych plantacjach na terenie Unii Europejskiej.

Jak stosować olejki konopne?

Olej konopny 5% jest produktem bezpiecznym. Należy pamiętać, aby stosować olej konopny 5% zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Koniecznie też należy przechowywać CBD olej 5% w lodówce. Kobiety w ciąży i karmiące piersią, które chcą suplementować olej CBD 5% powinny wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem. Olej CBD 5% został dopuszczony do legalnej sprzedaży, można kupić go bez obaw.